Nedaří se vám otěhotnět? Zkuste změnit stravu!

Tipy a rady 4. června, 2015

Nedaří se vám otěhotnět? Zkuste změnit stravu!

V Sanatoriu REPROMEDA Vám již delší dobu nabízíme různé alternativní metody ke zvýšení úspěšnosti vaší léčby. Od Cvičení dle Mojžíšové, přes hojně využívanou a vámi oblíbenou akupunkturu, až po bylinou terapii s využitím TČM – Tradiční čínské medicíny. Alternativní medicína není tím, co vždy zaručí mateřství, ale je vhodným doplňkem metod moderní západní medicíny. Alternativní metody mohou opravdu výrazně zlepšit celkový stav ženy a mohou podpořit naši snahu pomoci vám k těhotenství.

Někdy ale ve chvílích, kdy západní medicína selhává, může pomoci i správná změna jídelníčku.

Co změna jídelníčku obnáší?

Nejde o to, aby žena držela redukční dietu, smyslem změny stravy je dostat své tělo do optimálního stavu. „Důvodem, proč nedochází k přijmutí embrya, může být nízká děložní sliznice. Může to mít samozřejmě více důvodů a východní medicína například jednu z těch častých příčin pojmenovala jako „chlad a vlhko ve spodním zářiči“. A právě to je stav, který je možný úpravou stravy zlepšit.“ popisuje MUDr. Kateřina Veselá, lékařka a ředitelka Sanatoria REPROMEDA.

Mnoho žen západního světa najelo na výživu, která zahrnuje konzumaci syrové zeleniny a ovoce ve velkém množství, snídá jogurty a müsli a vše zapíjí ovocnou či zeleninovou šťávou. Podle čínské medicíny tyto potraviny nejsou vhodné pro každého člověka a pro každé zeměpisné pásmo. Pšenice, a pasterizované mléko mají extrémně zahleňující a ochlazující účinek a působí tak i na prostředí v malé pánvi. Takový stav se  může projevit u některých žen například opakovaným odmítáním embrya. Stejně tak je škodlivé přijímání většího množství syrové zeleniny v chladném podnebí a v zimních měsících. Pokud se toto upraví, dojde ke změně podmínek v malé pánvi a naděje na otěhotnění se zlepší.

Co je možné v jídelníčku změnit?

  • stravovat se podle systému výživy dle pěti elementů, kterou východní medicína doporučuje
  • vynechat syrovou zeleninu, zejména v zimním období
  • syrovou zeleninou jíst lehce tepelně zpracovanou
  • výrazně omezit pšeničné výrobky a používat jiné, zdravější obiloviny
  • vynechat pasterizované kravské mléko (případně jej nahradit nepasterizovaným z ověřeného zdroje či nepasterizovanými sýry)
  • vyřadit slazené nápoje a začlenit do jídelníčku více vody a bylinných čajů podle individuální potřeby

Přečtěte si článek a více informací na www.maminka.cz; http://www.maminka.cz/clanek/nedari-se-vam-otehotnet-zkuste-zmenit-stravu