Někdy stačí ke štěstí jen jedno embryjko.

Novinky, Příběhy 4. září, 2018

„Hned po půlročním neúspěšném snažení o miminko jsme se objednali do Repromedy.“

 

„S návštěvou IVF kliniky jsme kvůli mým potížím s cyklem a štítnou žlázou dlouho neváhali.  Hned po půlročním neúspěšném snažení o miminko jsme se objednali do Repromedy.

Na klinice se o nás po celou dobu velice trpělivě a profesionálně starala paní doktorka Hromadová. První IVF cyklus byl sice neúspěšný, ale zároveň nám poskytnul cennou informaci o tom, že mně téměř nedozrávají vajíčka. Z toho důvodu byl při druhém IVF cyklu zvolen zcela jiný stimulační protokol. Výsledkem bylo jedno embryo, u kterého nám paní doktorka doporučila genetické vyšetření. Následovalo čekání na výsledky, které dopadly dobře. Následné další čekání po zavedení zcela zdravého embrya se nám zdálo nekonečné. Embryjku se u mě naštěstí zalíbilo a za necelých devět měsíců 3.11.2017 jsme přivítali naši malou holčičku Sárinku. Od té doby se s ní radujeme každý den.“

 

 

Ovariální faktor a hormonální poruchy. Příčina se skrývá zejména ve vaječnících.

Ovariální faktor jako jedna z příčin ženské neplodnosti má úzkou souvislost s hormonálními poruchami. Nejčastěji souvisí s tzv. anovulací – ve vaječnících nemohou dozrávat folikuly a nedochází k uvolňování zralých vajíček.

K poruchám ovulace často dochází u pacientek se syndromem polycystických ovarií (PCOS), při kterém se ve vaječnících tvoří nadměrné množství drobných folikulů, jenž ale následkem hormonální nerovnováhy nejsou schopné dozrát a uvolnit vajíčko. PCOS může být spojen s nadměrnou tvorbou mužského hormonu testosteronu a kosmetickými potížemi – zhoršená kvalita pleti, mastné vlasy, nadměrné ochlupení (proto jej také označujeme jako hyperandrogenní syndrom).

Kromě hormonální léčby lze dozrávání vajíček podpořit i vhodně zvolenou stravou, například zvýšením příjmů fytoestrogenů (přírodní alternativa k syntetickým hormonům.