Umělé oplodnění

IVF léčba

IVF léčba pomáhá mnoha neplodným párům naplnit jejich sen stát se rodiči. Zahrnuje celou řadu speciálních postupů, které dnešní moderní medicína nabízí.

Přečíst si více

Alternativy ke standardnímu IVF

Cílem těchto přístupů je snaha o co nejpřirozenější průběh umělého oplodnění a minimalizace nákladů na léčbu, vykoupeno relativně nízkou úspěšností těchto metod.

Přečíst si více

Cyklus s darováním

Na léčbu darovanými oocyty se na naší klinice zaměřujeme již od samého počátku vzniku pracoviště. Svými výsledky se řadí mezi nejúspěšnější metody.

Přečíst si více

Asistovaná reprodukce a umělé oplodnění

Asistovaná reprodukce nabízí širokou škálu metod a postupů, jejichž cílem je pomoci neplodným párům k narození potomka. Pro tyto postupy se také často využívá označení umělé oplodnění nebo zkratky ART (assisted reproductive technology) či AR (asistovaná reprodukce).

Asistovaná reprodukce nabízí od jednodušších postupů až po ty sofistikované. Nejjednodušší metodou je IUI, neboli intrauterinní inseminace. Tato metoda je nejméně invazivní, nicméně má velice nízkou úspěšnost, která se pohybuje mezi 5-15 % na cyklus. Použít ji lze pouze v indikovaných případech – u mladých žen při využití spermatu dárce nebo u párů, kde nedochází k pravidelnému pohlavnímu styku. Nejznámější a nejužívanější metodou umělého oplodnění je IVF, neboli In-vitro fertilizace.

Pro tuto metodu se vžil lidový název „děti ze zkumavky“. IVF cyklus začíná hormonální přípravou ženy kvalitními stimulačními preparáty ve vhodném stimulačním protokolu. Tím dojde k uzrání většího množství vajíček ve folikulech. Dále dojde k odběru těchto vajíček a ty jsou následně oplodněna spermiemi. V dnešní době se používají mikromanipulační techniky ICSI a PICSI, při kterých dojde k injekci jedné spermie přímo do vajíčka. Tyto metody můžou být ještě doplněny další doplňkovou metodou s názvem MACS, při které dojde k výběru vhodné spermie pomocí magnetu.

Vzniklá embrya jsou kultivována v inkubátoru a pro sledování jejich časného vývoje můžeme využít systém monitorování Time-lapse. Před transferem může proběhnout ještě preimplantační vyšetření embrya pro screening aneuploidií, které můžou způsobovat potrat nebo narození dítěte s vrozenou vývojovou vadou (např. Downův syndrom).

Posledním krokem je transfer jednoho embrya zpátky do dělohy ženy. Dříve docházelo k transferu více embryí, nicméně tím se nezvyšovala úspěšnost léčby, naopak se jen zvyšovalo riziko vícečetného těhotenství. Vícerčata se rodí v průměru o šest až osm týdnů dříve, což se kromě nízké porodní váhy pojí i s celou řadou dalších problémů – nedovyvinuté plíce, problémy se zrakem atd. Transfer jednoho embrya podporují i zdravotní pojišťovny a stát. Pokud dojde během prvních třech cyklů k transferu jednoho embrya, žena má nárok na úhradu i čtvrtého IVF cyklu.

Prohlédněte si služby, které nabízíme.

Nabízíme kompletní služby asistované reprodukce, ale také další zdravotnickou a poradenskou péči. Jsme schopni přesně a podrobně určit vaše problémy, jejich příčiny a pomůžeme Vám je překonat. Heslem, kterým se při naší práci řídíme, je “Pomáháme založit rodinu”.

Naše služby