Náš chlapeček.

Články, Příběhy 23. července, 2018

„O miminko jsme se snažili přesně pět let a čtyři měsíce. Přirozené početí u nás nebylo možné z důvodu endometriózy, která mně byla diagnostikována mojí paní doktorkou. Jediná možnost, jak mít miminko bylo tedy umělé oplodnění.

„Trvalo nám to rok, než jsme se rozhodli IVF podstoupit.“

 

Trvalo nám to rok, než jsme se rozhodli IVF podstoupit. Genetika dopadla naštěstí dobře, takže nic nebránilo tomu začít s hormonální stimulací. Po odběru vajíček, který proběhl 2.6.2017 jsme se dozvěděli, že mi bylo odebráno 7 vajíček a 5 z nich je možné oplodnit. Po šestidenní kultivaci nám bylo sděleno, že nám zůstala pouze jedna blastocysta, kterou je nutné zamrazit, jelikož mi chyběl jeden test na genetiku.

 

„Nemohli jsme uvěřit tomu, když jsme po 14 dnech objevili na těhotenském testu dvě čárky.“

 

K transferu našeho jediného embrya došlo tedy až 1.9.2017. Nemohli jsme uvěřit tomu, když jsme po 14 dnech objevili na těhotenském testu dvě čárky. Po tolika letech. Paní doktorka nám na kontrole moje těhotenství potvrdila a nám začala další a krásnější etapa našeho života.

Screening i ultrazvuky byly naprosto v pořádku a našemu miminku se dařilo moc dobře. V 19.týdnu se mi ale začal zkracovat čípek, od té doby jsem byla odkázaná k ležení v posteli. Naštěstí vše dopadlo dobře a 8.4.2018 se nám narodil náš chlapeček Honzík. Sice přišel na svět o něco dříve, přesně ve 34.týdnu, ale je naprosto zdravý a dělá nám jen samou radost.“

Děkujeme Repromedo

Veronika

 

Jak může endometrióza ovlivňovat proces oplození?

Endometrióza, při které se nacházejí částečky děložní sliznice mimo dutinu děložní (na pobřišnici, vaječnících, přepážce mezi pochvou a konečníkem atd.) často negativně ovlivňuje proces oplození a implantaci embrya. Mezi nejčastější příznaky signalizující toto onemocnění patří pánevní bolesti, bolesti při pohlavním styku a bolestivá menstruace. Endometrióza je nejčastější nemocí u žen v reprodukčním věku a způsoby její léčby jsou vždy individuální dle potíží pacientky. U žen, které trápí endometrióza se k oplodnění vajíčka spermií využívají oplozovací techniky asistované reprodukce ICSI nebo PICSI.