Alternativní postupy

Alternativní postupy

Možná se na IVF necítíte nebo chcete zkusit ještě jiné možnosti, než přistoupíte k metodám asistované reprodukce. Nabízíme vám také celostní postupy, kterými můžete doplnit svou IVF léčbu.

Alternativní postupy

Možná se na IVF necítíte nebo chcete zkusit ještě jiné možnosti, než přistoupíte k metodám asistované reprodukce. Nabízíme vám také celostní postupy, kterými můžete doplnit svou IVF léčbu.

Konzultace
s psychologem

Konzultace s klinickým psychologem před, během a po IVF léčbě může být pro páry podstupující tento proces velmi užitečná. Psycholog se může zabývat podporou párové i individuální psychické pohody a zvládání emocionálních obtíží spojených s léčbou neplodnosti.

Kdy a kde je vám psycholog k dispozici?

 • Mgr. Kateřina Jičínská, Ph.D. je zde pro vás každou středu od 15 do 18 hod.
 • Konzultaci absolvujete přímo na naší brněnské klinice.

Kdo je Mgr. Kateřina Jičínská, Ph.D.?

‚‚Jsem klinická psycholožka a absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik v systemické terapii. Ve své praxi se zaměřuji na psychologickou diagnostiku, poskytování psychoterapeutických služeb včetně psychologického poradenství a krizové intervence v případě akutních psychických krizí a traumat.“

Jak dlouho trvá konzultace a kolik to stojí?

 • cena za 50 min. konzultaci je 1900 Kč.

S čím vám psycholog může pomoci?

 • Duševní a emocionální pohoda: Emocionální příprava před zahájením IVF léčby může být pro páry hodně důležitá. Psycholog vám může pomoci zvládnout různé emocionální výzvy spojené s tímto procesem.
 • Zvládání stresu: IVF je často spojeno se zvýšeným stresem a úzkostí. Psycholog může pomoci  identifikovat strategie pro zvládání stresu a snižování úzkosti, jako jsou například relaxační techniky nebo cvičení mindfulness.
 • Komunikace ve vztahu: Léčba může mít vliv na vztah mezi partnery. Konzultace s psychologem může pomoci páru zlepšit komunikaci a porozumění ve vztahu, což může být klíčem k úspěšnému zvládnutí léčby.
 • Rozhodování: Psycholog může poskytnout podporu a informace, které pomohou páru při rozhodování o dalších krocích, pokud IVF nevede k požadovanému výsledku. To může zahrnovat diskuzi o alternativních možnostech nebo možnostech, jak se vyrovnat s neúspěchem.

Pokud máte o konzultaci zájem, napište nám, prosím, na email: brno@repromeda.cz nebo zavolejte na: +420 545 212 212.

 

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Fytoterapie – Léčba bylinkami

Vhodně zvolená bylinná kúra uvede vaše tělo do rovnováhy a napomůže početí i donošení zdravého miminka. S užíváním bylinek na cestě za miminkem máme mnoho pozitivních zkušeností.

S čím bylinky pomáhají?

 • Úprava hormonální hladiny v těle,
 • stimulace ženských orgánů,
 • podpora psychiky,
 • nepravidelná menstruace,
 • hormonální nerovnováha,
 • správné uchycení embrya.

Kdy je správný čas na bylinnou léčbu?

V případě léčby neplodnosti můžete kúru podstoupit před zahájením léčby nebo v jejím průběhu. Kúru ale doporučujeme zvážit vždy, když pocítíte, že je ve vašem těle něco v nepořádku. Podle tradiční čínské medicíny v těle vše souvisí se vším a otěhotnění mohou ovlivňovat i faktory, které s ním na první pohled nesouvisí. Výběr bylin vždy konzultujte s odborníkem.

V případě, že vás fytoterapie zaujala, doporučujeme kontaktovat:

Biorezonance

Metoda, kterou dokážeme zmapovat celkový stav těla a odhalit skryté příčiny neplodnosti. Při snaze o početí slouží zejména k zjištění stavu ovulace, vejcovodů, dělohy i podmínek pro splynutí pohlavních buněk.

Jak biorezonance pomáhá při léčbě neplodnosti?

 • Zmírnění menstruačních bolestí,
 • odstranění chronických zánětů pochvy, vaječníků nebo vejcovodů,
 • vyrovnání hormonální nerovnováhy,
 • posílení imunity,
 • připravení těla pro úspěšné uhnízdění embrya.

Jak biorezonance funguje?

Všechny organismy (včetně virů a bakterií) vysílají vlastní elektromagnetické vlnění, které měříme a využíváme v léčbě. V případě, že ve vašem těle něco není v pořádku, biorezonanční přístroj to vyhodnotí jako rušivé vlnění. Pokud by tato chyba v organismu přetrvávala, může se projevit různými příznaky zhoršeného zdraví – od chronických bolestí hlavy po dysfunkci vaječníků. Biorezonance dokáže toto rušivé vlnění opravit a odeslat zpět do těla na správné frekvenci s cílem dostat všechny vaše orgány do rovnováhy.

V případě, že myslíte, že by vám biorezonance mohla pomoct, doporučujeme kontaktovat Nikolu Kadlčíkovou.

 • +420 605 430 571, info@bicom-optima-brno.cz

Akupunktura

Podstatou akupunktury je vpichování jehliček do bodů, které ovlivňují fungování vašeho těla. Připraví vás na příchod miminka, působí preventivně proti potratu a pomůže vám zvládnout celé těhotenství v harmonii.

Dlouhodobě spolupracujeme se zkušenou akupunkturistkou Dominikou Guziurovou +420 603 197 424 .
Doporučujeme přečíst rozhovor.

Jak akupunktura probíhá?

Nejdřív terapeutka pomocí dotazování zjistí, jakou dráhu ve vašem těle potřebujete z pohledu tradiční čínské medicíny podpořit. Otázky se budou týkat vašeho zdravotního stavu a psychického rozpoložení. Na základě diagnózy ošetří pomocí vpichů tenkých jehel body na vašem těle, které jsou v nerovnováze.

Výživa

Vhodně zvolená strava a cvičení zvýší šance na početí miminka. Podpořte správné fungování těla stravou a čínským cvičení Čchi-kung nebo cvičením podle Mojžíšové.

Jak ovlivňuje výživa šanci na miminko?

Správný jídelníček dokáže změnit podmínky v malé pánvi, a zvýšit tak naději na otěhotnění.

Co raději na talíři omezit?

 • Sladkosti,
 • bílé pečivo,
 • výrobky z kravského mléka,
 • syrovou zeleninu,
 • smažená jídla,
 • slazené nápoje,
 • tvrdý alkohol.

Fyzioterapie

Co je to Čchi-kung?

Cvičení, které díky pomalým pohybům a hlubokému dechu dokáže uvolnit nahromaděné napětí v těle, vylepšit držení těla a celkové zdraví. Dle tradiční čínské medicíny je čchi naše základní životní energie a kung představuje dovednost pro její přijímání.

Fyzioterapie a cvičení podle Mojžíšové?

Cvičení, které dokáže posílit svaly celého trupu, zlepšit dynamiku páteře a pánevního dna a pomoct od bolesti zad. Používáme ho nejen jako podpůrnou metodu k umělému oplodnění, ale i v dalších případech. Cvičení dokáže odstranit některé druhy neplodnosti a pomoct vám tak na cestě za početím.

Rádi doporučíme fyzioterapeuty z Fit and Tasty na Botanické 53a v Brně, kteří se na tuto problematiku specializují.

Yoga

ReproYoga

Společně s Kristýnou Svobodovou z jógového studia Yoga Place jsme si připravili sérii videí reprodukční jógy. Cvičení můžete provádět kdekoliv, ideálně v pohodlí domova.

První lekce reprodukční jógy je zaměřená na uvědomění si sebe sama a probuzení vnitřní energie. Pomocí zvolených cviků aktivuje, prohřívá a prokrvuje orgány v oblasti břicha a pánve. Toto jemné cvičení věnuje pozornost všem orgánům, které ovlivňují reprodukční a endokrinní systém.

1. část reprodukční yogy

Druhá lekce reprodukční jógy je věnovaná očistě, harmonizaci a zklidnění. Základem této lekce je dechová technika Nádí šódhana (v češtině označovaná jako střídavý dech), která harmonizuje ženskou a mužskou energii. Oblíbená je právě pro své očistné účinky. Chybět nebude ani zklidňující a harmonizující pozdrav měsíci. Ten je vhodný především pro ženy trpící nespavostí. Součástí této lekce je i pozice bohyně symbolizující bohatství, prosperitu a plodnost. Jelikož se jedná o zklidňující sestavu, doporučujeme ji cvičit až závěrem dne.

2. část reprodukční yogy

Dostatečně odpočívat: lehce se to řekne, ale obtížně dodržuje. Třetí lekce reprodukční jógy z naší dílny je zaměřená především na relaxační cviky. Pomáhá s navozením psychické pohody, zbavení se neklidu a buduje důvěru v sebe sama. Závěr lekce je věnován vedené relaxaci, takzvané vizualizaci v pozici blaženosti.

3. část reprodukční yogy

Nečekané propojení vědy, celostní medicíny a empatie

Hledáme ta správná propojení, která vás dovedou až k vytouženému cíli.

0
let

jsme tu pro vás

0
dětí

se díky nám narodilo

0
rodinám

se vzácným onemocněním jsme pomohli

Jsme tu pro ty, kteří nechtějí jen doufat

Čerpáme z našich dlouholetých zkušeností a dobře víme, že každý příběh je jiný a každý si zaslouží pochopení a individuální přístup.

Brno, Ostrava

Bc. Michaela Janíčková, DiS.

Vrchní sestra

mjanickova@repromeda.cz

+420 702 247 322

Brno

Bc. Barbora Šobová

Denní koordinátorka

bsobova@repromeda.cz

+420 607 001 671

Brno

Dana Kochová

Denní koordinátorka

dkochova@repromeda.cz

+420 722 972 193

Brno

Bc. Martina Tocháčková, DiS.

Zdravotní sestra

Brno

Adéla Klepetková, DiS.

Zdravotní sestra

Brno

Eliška Široká

Zdravotní sestra

Na svět jsme pomohli už 6 000 dětem

Kryštůfek

27 května, 2024

Ráda bych vám ze srdce poděkovala za vše, co jste pro nás udělali. Díky vám se nám splnil sen mít ještě jedno děťátko.

Kubík

19 dubna, 2024

Po náročné cestě k miminku, která se nám velmi dlouho nedařila jsme nakonec oslovili odborníky v Brněnské Repromedě. Rádi bychom jim poděkovali za odbornou pomoc, díky které se nám narodil 31. 1. 2024 náš Kubík. Nyní už má 2 měsíce a 5,6 kg,  je to zdravé, usměvavé miminko a dělá nám jen radost.

Martinka

26 března, 2024

Děkujeme brněnské Repromedě za možnost být kompletní rodinou. Díky preimplantačnímu genetickému testování se nám 14. 3. 2024 narodila zdravá holčička Martinka.

Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842

Zobrazit na mapě

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983

Zobrazit na mapě

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.