Metody zvyšující úspěšnost IVF

Metody zvyšující úspěšnost IVF

Pokud chcete jít štěstí naproti, spolehněte se na metody, které úspěšnost IVF zvyšují. S výběrem té správné vám rádi poradíme.

Metody zvyšující úspěšnost IVF

Pokud chcete jít štěstí naproti, spolehněte se na metody, které úspěšnost IVF zvyšují. S výběrem té správné vám rádi poradíme.

Diagnostické metody pro vyšetření spermiogramu

Cílem vyšetření spermiogramu je zjistit množství, kvalitu, pohyblivost a morfologickou správnou spermií.

Halosperm

Na základě vyšetření spermiogramu můžeme kromě počtu, objemu, pohyblivosti nebo morfologie spermií hodnotit také míru poškození (fragmentaci) jejich DNA. DNA spermií zkoumáme pomocí speciálního vyšetření Halosperm G2.

Immasperm

V rámci diagnostiky mužských faktorů neplodnosti je důležitým parametrem mimo jiné určení podílu nezralých spermií v ejakulátu. Zralost spermií zjišťuje Immasperm (diagnostický nástroj) pomocí míry zabarvení spermií.

Vitality test

TEST VITALITY funguje na principu barvení. Použité barvivo (eozin) totiž pronikne pouze do mrtvé spermie. Živé spermie tak po aplikaci barviva zůstávají bílé, mrtvé spermie s porušenou cytoplazmatickou membránou se zbarví do růžova až červena.

Vyšetření oxidativního stresu v ejakulátu

Oxidativní stres ovlivňuje kvalitu i funkčnost spermií a způsobuje poškození jejich DNA. K odhalení oxidativního stresu používáme nejrychlejší a nejpřesnější test MIOXSYS. Tento test zvyšuje přesnost diagnostiky neplodnosti u mužů.

Výběr vhodné spermie pro oplození

Metody nám pomohou vybrat spermie, s kterými je nejvyšší šance na vznik embrya.

ICSI

Nejpoužívanější mikromanipulační technika, při které je do každého vajíčka aktivně přenesena jedna spermie. Z hlediska vývoje embryí se jedná o bezpečnou metodu, která nijak neovlivňuje výskyt vývojových vad u plodů.

PICSI

Modifikace metody ICSI spojenou s výběrem optimální spermie. Principem metody je vazba zralé spermie na speciálně ošetřený povrch Petriho misky, na který je nanesen gel s hyaluronanem.

MACS

Spermie mají omezenou životnost a zanikají tzv. apoptózou. Apoptotické spermie nejsou standardně rozlišitelné od normálních spermií. Pro vyloučení poškozených spermií ze vzorku spermatu se využívá  systém MACS® ART Annexin V.

Zymot chip

Tato metoda je určena pro výběr těch nejkvalitnějších spermií pro inseminaci pacientky, případně pro oplodnění vajíček technikami ICSI a PICSI. Zymot chip je zařízení na jedno použití, složené ze dvou komůrek oddělených speciální membránou.

SpermMobil

Speciální médium, které slouží k umělé aktivaci spermií. Přidání média ke vzorku zcela nepohyblivých spermií aktivuje energetické rezervy živých spermií, které získají pohyblivost. Tím můžeme snadno odlišit spermie živé od mrtvých.

Vyšetření zralosti oocytů

Pomáhá stanovit nejvhodnější okamžik pro mikromanipulační oplození vajíček spermiemi (ICSI). Tedy moment, kdy je nejvyšší pravděpodobnost úspěšného vzniku embrya.

MOON

Za zkratkou MOON stojí anglické slovní spojení Mature Oocytes Only, které můžeme volně přeložit jako „pouze zralá vajíčka“. Jedná se o detailní vyšetření zralosti vajíček v polarizovaném světle za účelem správného načasování oplození.

Kultivace embryí

Po oplození vajíčka spermiemi embryologové embrya sledují a pečují o jejich zdárný vývoj. K urychlení růstu a zvýšení šance dosáhnutí stádia blastocysty vám nabízíme moderní kultivační média.

EmbryoGen

Médium s obsahem důležitého růstového faktoru GM-CSF. Pomáhá embryu přijímat živiny a chrání ho před buněčným stresem a apoptózou.

Monitorování vývoje embryí

Každé embryo nejlépe prosperuje v těle ženy. Téměř stejné podmínky a prostředí dokáže zajistit embryím i inkubátor MIRI Time-lapse.

Time-lapse

Inkubátor MIRI TL nabízí embryím tu nejlepší péči, pohodlí a vlastní prostor. Embrya každého páru se kultivují samostatně v jedné z 12 oddělených vyhřívaných komůrek.

Testování zralosti endometria

Problém s úspěšným početím může způsobovat děložní sliznice, která nemusí být na transfer dostatečně připravena. Testování zralosti endometria zajistí volbu vhodného okamžiku na transfer.

EndomeTRIO

Vyšetření, které zahrnuje tři testy z jednoho vzorku děložní sliznice. Podrobné vyšetření děložního prostředí a stanovení optimálního momentu pro vložení embrya může být velmi důležitým krokem při objasňování příčiny neplodnosti.

BeREADY

Test je určen všem ženám, u kterých bylo při léčbě metodami asistované reprodukce získáno malé množství embryí či u nich dochází k opakovaným selháním implantace embrya. Na základě analýzy vzorku stěru z dělohy stanoví test beREADY optimální čas pro embryotransfer.

Zvýšení úspěšnosti transferu

Přenos embrya do dělohy je jedním z nejdůležitějších kroků v IVF léčbě, proto je dobré ho podpořit metodami, které napomohou úspěšnému uchycení embrya.

Glue

Zvýšit šance na uhnízdění embrya a následné otěhotnění pomůže speciální transferové médium, které funguje jako takové tkáňové „lepidlo – Glue“.

BlastGen

Kultivační médium s obsahem růstového faktoru, díky kterému se embryo nejen lépe vyvíjí, ale i komunikuje s děložní sliznicí. Zvyšuje šanci na úspěšné uhnízdění v děloze při embryotransferu.

Nečekané propojení vědy, celostní medicíny a empatie

Hledáme ta správná propojení, která vás dovedou až k vytouženému cíli.

0
let

jsme tu pro vás

0
dětí

se díky nám narodilo

0
rodinám

se vzácným onemocněním jsme pomohli

Jsme tu pro ty, kteří nechtějí jen doufat

Čerpáme z našich dlouholetých zkušeností a dobře víme, že každý příběh je jiný a každý si zaslouží pochopení a individuální přístup.

Brno

Mgr. Martina Pešáková

Ředitelka embryologické laboratoře

mpesakova@repromeda.cz

Brno

RNDr. Gabriela Tauwinklová

R&D ředitelka

gtauwinklova@repromeda.cz

Brno

Mgr. David Kubíček, Ph.D.

Ředitel genetické laboratoře

dkubicek@repromeda.cz

Brno

Mgr. Miroslav Horňák, Ph.D.

R&D ředitel

mhornak@repromeda.cz

Brno

Mgr. Rostislav Navrátil, Ph.D.

Vedoucí molekulárně-genetické laboratoře

rnavratil@repromeda.cz

Brno

MVDr. Vlasta Linková

Vedoucí cytogenetické laboratoře

vlinkova@repromeda.cz

Na svět jsme pomohli už 6 000 dětem

Kryštůfek

27 května, 2024

Ráda bych vám ze srdce poděkovala za vše, co jste pro nás udělali. Díky vám se nám splnil sen mít ještě jedno děťátko.

Kubík

19 dubna, 2024

Po náročné cestě k miminku, která se nám velmi dlouho nedařila jsme nakonec oslovili odborníky v Brněnské Repromedě. Rádi bychom jim poděkovali za odbornou pomoc, díky které se nám narodil 31. 1. 2024 náš Kubík. Nyní už má 2 měsíce a 5,6 kg,  je to zdravé, usměvavé miminko a dělá nám jen radost.

Martinka

26 března, 2024

Děkujeme brněnské Repromedě za možnost být kompletní rodinou. Díky preimplantačnímu genetickému testování se nám 14. 3. 2024 narodila zdravá holčička Martinka.

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842

Zobrazit na mapě

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983

Zobrazit na mapě

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.