Adámek.

Příběhy 23. srpna, 2018

„Náš příběh cesty za miminkem asi není nijak zajímavý. Ale to štěstí, které nám přinesl určitě ano. Přirozenou cestou bychom se načekali a kdo ví, jestli se vůbec kdy dočkali. Adámek se nám (vám) podařil na první pokus, a od 23.8.2017 jsme úplná rodina.“

 

„Ještě máme dvě embrya schované, tak snad se zase zadaří.“

 

„Děkujeme vám všem, že každý den pomáháte ke štěstí.“

 

Alena

Jak probíhu hormonální stimulace při IVF?

Vaše léčba bude zahájena hormonální stimulací. Ta je součástí každého IVF cyklu a jejím cílem je vyvolání ovulace s vyšším počtem zralých vajíček ve vaječnících než v případě přirozeného cyklu.

K zahájení stimulace, pomocí léků na bázi hormonů gonadotropinů, dochází vždy 2. – 3. den menstruačního cyklu. Aplikace léků probíhá přibližně 10–12 dnů, přičemž množství a velikost vyvíjejících se folikulů (váčků, ve kterých vajíčka uzrávají) je sledováno lékařem v několikadenních intervalech pomocí ultrazvuku. O správné aplikaci léků, pomocí injekčního pera, budete vždy poučeni zdravotní sestrou. Tato hormonální stimulace bývá ženami zpravidla dobře snášena.

Přesný den odběru (punkce) folikulární tekutiny, prováděný tenkou jehlou, je stanoven lékařem pomocí ultrazvukových případně hormonálních vyšetření.