Když nemůžeme být S VÁMI, chceme tu být alespoň PRO VÁS.

Novinky, Rychlé zprávy 17. března, 2020

Vážení pacienti,
v posledních týdnech a dnech zažíváme situace, ve kterých se naprostá většina z nás nikdy neocitla a doufejme už ani nikdy neocitne. Pokyny a opatření týkající se epidemie COVID-19 způsobené koronavirem SARS-CoV-2 jsou zásadní, ale potřebná, a proto i naše klinika bude fungovat v souladu s nimi.

Co to pro vás znamená?

Na obou pracovištích, tedy v Brně i v Ostravě dokončíme všechny započaté stimulace a transfery u cyklů, které jsou již v běhu, vše ostatní odložíme – o postupu a vhodném termínu vás budeme informovat. Veškeré konzultace s novými i stávajícími pacienty jsme připraveni vést telefonicky nebo přes Skype.

Pokud se chcete objednat na konzultaci po Skype, můžete tak učinit v našem kontaktním formuláři (zadejte do vašeho vyhledávače www.repromeda.cz a formulář se vám objeví).

Věříme, že tuto nelehkou životní situaci společnými silami zvládneme.

Vaše Repromeda

Co je to Koronavirus?

Koronavirus je společné označení pro čtyři rody virů (Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Gammacoronavirus a Deltacoronavirus). Tyto obalené RNA viry byly původně známy pouze coby původci infekcí u zvířat (ptáků a savců). Během šedesátých let 20. století však vyšlo najevo, že způsobují nemoci také u lidí.

U člověka vyvolávají některé druhy viru běžná onemocnění, jako je třeba nachlazení, ale i závažnější virózy. V roce 2002 byl odhalen betacoronavirus SARS-CoV zodpovědný za syndrom náhlého selhání dýchání – SARS. Za dalších 10 let se pak objevil nový druh betacoronaviru, nazvaný MERS-CoV, který vyvolával nebezpečné choroby ledvin a plic – onemocnění zvané MERS.

Na přelomu roků 2019 a 2020 se objevila epidemie respirační choroby COVID-19 v čínském městě Wu-chan a v jeho okolí. Původcem je nový typ betakoronaviru – SARS-CoV-2, patřící do stejného druhu jako SARS-CoV.

Jak se proti tomuto viru bránit?

Pokud je to možné, používejte ochranné pomůcky (roušky, respirátory) v práci i ve veřejných prostorách – obchody, lékárny, zdravotnická zařízení apod. Umývejte si často ruce předepsaným způsobem, pokud je k dispozici dezinfekce na ruce, používejte i ji. Zejména mimo domov se snažte nedotýkat se rukama obličeje, nejezte a nepijte na veřejnosti, v případě nákupu potravin k přímé spotřebě, které nebudete tepelně zpracovávat, dávejte jednoznačně přednost baleným potravinám.

Více informací zde