Akupunktura. Skvělý partner západní moderní medicíny při léčbě neplodnosti.

Články, Novinky 15. listopadu, 2018

Ve starověké Číně věřili, že zapichování tenkých jehliček do těch správných míst na těle může člověku přinést úlevu od bolesti nebo ovlivnit plodnost ženy. A o několik tisíc let později? Tyto principy jsou stále využívány. Někteří lékaři dokonce věří, že nejefektivnější léčba neplodnosti zahrnuje kombinaci klasických lékařských postupů, akupunktury a čínských bylin.

Jak terapie pomocí akupunktury probíhá?

Prvním a velmi důležitým krokem předurčujícím úspěch celé další léčby, je kladení dotazů terapeutem. Pomocí otázek týkajících se vašeho onemocnění, ale i věcí s ním zdánlivě nesouvisejících, se terapeut snaží odhalit příčinu vaší nemoci.

Dle TČM lze stav vašich orgánů i různé nerovnováhy organismu odhalit podle jazyka a pulzovou diagnostikou. Vyšetření jazyka a pulzu je tedy dalším krokem vaší léčby.

Dále je terapeutem podle konkrétního stavu pacienta vybrána určitá sestava akupunkturních bodů. Uvolněním a ošetřením toho správného akupunkturního bodu lze obnovit proudění energie i rovnováhu vašeho těla a odstranit tak určitou zdravotní komplikaci, například astma, sennou rýmu, problémy se spánkem, bolesti páteře či kloubů nebo neplodnost.

Na někom vpichování tenkých jehliček do těla zanechá pozitivní vliv hned po prvním sezení, někdo k rozproudění energie v těle potřebuje třeba i pět návštěv u terapeuta. Důležitým pozitivem této čínské léčebné metody je, že nemá žádné vedlejší účinky. Za jediný její vedlejší účinek můžeme pokládat to, že občas vyléčí problém, o kterém jste ani netušily, že jej máte.

Akupunktura a neplodnost.

Použití těch nejlepších a nejadekvátnějších metod a postupů asistované reprodukce představuje při léčbě neplodnosti základní pilíř k jejímu úspěšnému započetí. Pokud však žena není v psychické pohodě, může celá léčba reprezentovat jen neúspěch, ztrátu energie i peněz. Dle tradiční čínské medicíny existuje několik syndromů zapříčiňujících ženskou neplodnost.

Mezi ty nejčastější řadíme vyčerpání ledvin, nedostatečnost či stagnace krve, blokáda krve v děloze, zablokovaný chlad v děloze, a jiné. Jak poznáte, který syndrom se týká právě vás? Váš terapeut kladením otázek týkajících se vaší menstruace (nepravidelnost, silné/slabé krvácení, barva krve, sraženiny v menstruační krvi, bolesti při menstruaci, a jiné) a vylučovací metodou odhalí, který konkrétní syndrom nebo syndromy vás trápí.

Místem, na kterém se nachází nejvíce různých bodů odrážejících všechny vnitřní orgány jsou uši. Příčiny neplodnosti jsou tak nejčastěji řešeny pomocí ušní akupunktury, která funguje rychle a dobře.

Blokády a nedostatek se často vyskytují u žen, které své tělo vystavují nepřiměřené fyzické či psychické zátěži nebo u žen, které své tělo zatěžují nepřirozeným hubnutím. Při léčbě mohou pomoci i vhodně zvolené bylinné směsi – fytoterapie.

Proč je vhodné provádět akupunkturu před i po transferu embryí?

Pro snadnější transfer embrya do dělohy je dobré, aby byla klientka v celkové pohodě. A právě akupunktura dokáže vás i vaše děložní hrdlo uvolnit a připravit tak skvěle na embryotransfer.

Křeče či kontrakce dělohy po transferu embryí mohou být velmi nebezpečné pro plod a způsobit dokonce i potrat. Akupunktura dokáže pomoci ke správnému zahnízdění embrya a ke snížení nebezpečí těchto křečí.

Vyzkoušejte, zda pomůže i vám.