EmbryoGlue zvýší šance na uhnízdění embrya a následné těhotenství

Články, Věda a výzkum 14. února, 2023

Přenos embrya do dělohy je jedním z nejdůležitějších kroků IVF léčby. Správné zahnízdění je pak zcela klíčovým momentem. Rozhoduje totiž o tom, zda žena otěhotní a páru se narodí vytoužené miminko nebo se jejich cesta za splněným snem protáhne.

Pomůže s přichycením oplodněného vajíčka v děloze

Zvýšit šance na uhnízdění embrya a následné otěhotnění pomůže speciální kultivační médium EmbryoGlue™. Jak už název napovídá, funguje jako takové tkáňové „lepidlo“. Zároveň obsahuje všechny živiny potřebné k vývoji embryí a díky svým vlastnostem napodobuje přirozené prostřední v děloze ženy. Zásadní je zejména vysoká koncentrace hyaluronanu (0,5 mg/ml), který se běžně vyskytuje ve folikulární tekutině ve vejcovodech a v děloze. EmbryoGlue pomáhá vytvářet prostředí s vyšší viskozitou, a kromě toho obsahuje velké množství proteinů, které poskytují rostoucímu embryu dostatek vitamínů, živin a hormonů a dodávají mu energii pro další vývoj a růst.

Zajímá vás, jak EmbryoGlue to funguje? Podívejte se na video.

Studie dlouhodobě potvrzují úspěšnost

Podle výsledků výzkumu lékařky Basak Balaban, které byly prezentovány v roce 2011 na ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), vzrostl počet narozených dětí po IVF s použitím EmbryoGlue o 11,2 %.

Novější data pak máme z dizertační práce RNDr. Blaženy Zbořilové, která vyšla v roce 2018. Celkem zkoumala 349 pacientek, u nichž bylo při přenosu embryí použito transferové médium EmbryoGlue. Prokázala, že u žen léčených pro neplodnost, EmbryoGlue zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění v průměru o 9 %.