RNDr. Gabriela Tauwinklová

RNDr. Gabriela Tauwinklová

Ředitelka embryologické laboratoře

Jsem reprodukční embryolog. To, co dělám, považuji za smysluplné a krásné a profesně je to jistě mé životní poslání. Starám se o to, aby z vajíčka a spermie vzniklo několik prvních buněk, z nichž se vyvine zdravé dítě. To představuje mnoho složitých procesů, na které se můžete dívat jako na „technické postupy“. Já je však vnímám jako řadu nesmírně delikátních činností, které vyžadují zvláštní cit, možná druh lásky, protože žádná buňka ani zárodek nejsou stejné. Ke své práci přistupuji s pokorou, stále se učím a přemýšlím, jak ji dělat ještě lépe, přesněji a citlivěji. A tak to bude až do konce mého profesionálního života.

Napsat něco o sobě se mi, jako čistokrevnému introvertovi, nepodařilo, ale bohužel to za mě udělala moje kamarádka :-/  „Gabča je Superwoman, která vydrží pracovat většinu svého času. Je velmi precizní a není se sebou spokojená, dokud není vše perfektní. Supermamka, která vydrží vozit dceru devětkrát týdně do akvabel. Supermanželka, která vydrží všechny vtípky svého muže. Supersportovkyně, která vydrží spinningový maraton 24 hodin na kole. Superkámoška, se kterou bych vydržela pařit do rána… “

Vzdělání:

1990 – 1995
Přírodovědecká fakulta MU Brno, Obecná biologie, obor fyziologie živočichů (Mgr.)

2011
Přírodovědecká fakulta MU Brno, Rigorózní zkouška z obecné biologie, fyziologie živočichů a základů imunologie, obhajoba rigorózní práce na téma:  Faktory a mechanismy ovlivňující výskyt monozygotních dvojčat v asistované reprodukci (RNDr.)

2016
AKK Odborné zdravotnické laboratorní metody

2017
Certifikát ESHRE Senior clinical embryologist

2018
Atestace z klinické embryologie (Specializovaná způsobilost v oboru klinická embryologie)

 

Praxe:

1995 – 1998
Centrum asistované reprodukce, II. Gynekologicko-porodnická klinika, Obilní trh, Brno

1999
Sanatorium Helios, Brno

1999 – dosud
REPROMEDA – Embryolog

Členství v odborných společnostech:

ESHRE – Evropská společnost pro lidskou reprodukci a embryologii

SAR ČGPS – Česká gynekologická a porodnická společnost, Sekce Asistovaná reprodukce

ARE – Asociace reprodukční embryologie