MUDr. Lucie Sovová

MUDr. Lucie Sovová

Patient advisor

 

„Narodila jsem se v Mexiku, táta Mexičan, máma Češka. Od mala jsem žila obklopena českou kulturou, jazykem, zvyky, ale neznala na vlastní kůži české prostředí, Českou republiku. Ve svých jednadvaceti letech jsem se rozhodla to změnit. Nebylo to jednoduché, neboť jsem již měla za sebou 3 roky medicíny, touha poznat druhou polovinu svých kořenů ale zvítězila.

Studium v Mexiku mi dle očekávání nebylo v Česku uznáno, a tak jsem začala pěkně od nultého ročníku. To se nakonec ukázalo jako výhra, protože moje čeština nebyla tehdy na ústní zkoušky rozhodně připravena. Postupně jsem se do toho dostala, a po třech těžkých letech se pocit cizinky začal vytrácet a nahradila ho větší jistota a důvěra sama v sebe a v to, kdo jsem: Češka hlavou, Mexičanka srdcem.

Po studiu jsem si vybrala obor Gynekologie a Porodnictví, za necelý rok v práci jsem se ocitla na druhé straně barikády  a porodila na svém bývalém pracovišti chlapečka, poté i holčičku. Zkušenost zásadní, nejen z lidského hlediska, ale i profesního. Otevřel se mi  jiný svět, jiný úhel pohledu, stal se ze mě empatičtější člověk. Tahle osobní proměna spjatá s dalšími důvody ve mně pomalu ale jistě uzrála v přesvědčení, že moje cesta, aspoň v této fázi mého života, již není cesta lékaře.

Co dalšího o sobě mohu říct? Ráda cestuji, sportuji, mám ráda film i hudbu (dycky Rammstein!), jsem frustrovaný designér interiéru, biohacker ve vývoji. Než květiny, raději tacos!“