Nástroje jsme si vyráběli sami, říká profesor Trávník, který byl u narození prvního miminka ze zkumavky ve střední a východní Evropě

Přečíst

Léčba bylinkami – Fytoterapie

Vhodně zvolená bylinná kúra vaše tělo uvede do rovnováhy a dopomůže k početí i donošení zdravého miminka.

Fytoterapie je v současnosti považována za nejmocnější nástroj Tradiční čínské medicíny. Léčivé rostliny využívá TČM k léčbě nemocí již více než 4000 let. Pokud vaše orgány a reprodukční soustava neplní svou funkci, vaše tělo se může dostat do nerovnováhy a ovlivnit vaši plodnost.

Poslední průzkumy ukazují, že u žen užívajících přípravky tradiční čínské medicíny se až dvojnásobně zvýšila pravděpodobnost otěhotnění.

Kdy je vhodné využít bylinky?

Klienti si často myslí, že mohou k léčbě neplodnosti využít buď klasickou medicínu nebo alternativní postupy. Ideální je však zvolit kombinaci obou těchto přístupů. V Repromedě se nejprve snažíme odhalit příčinu vašeho onemocnění a následně sestavit bylinnou směs na míru vašim potřebám. Tato směs dokáže upravit hormonální hladinu v těle a posílit, prokrvit a stimulovat ženské reprodukční orgány.

Bylinná kúra trvá zpravidla 3–6 měsíců. Některé klientky absolvují tuto kúru ještě před zahájením své léčby neplodnosti nebo před samotným transferem embrya. Jiní se pro tento způsob podpůrné léčby rozhodnou až v případě opakovaného neuchycení embrya nebo opakovaných potratů.

Rady a tipy

K přípravě bylinné směsi nepoužívejte kov (kovové sítko), který ničí její účinky, použijte raději sítko umělohmotné. Bylinky mají rády sklo, vychutnávejte si tedy váš nápoj, a to vždy nalačno, ze skleněného hrnečku nebo skleničky. Pokud již užíváte léky nebo hormony k léčbě neplodnosti, raději se poraďte ohledně užívání bylinek s odborníkem. Nesprávné užití bylin by vám mohlo spíše uškodit.