Prediktivní genetické testování

Testování geneticko-reprodukční kompatibility

Kdy je vhodné využít prediktivní testování?

  • Chcete otestovat geneticko-reprodukční kompatibilitu s vaší partnerkou či partnerem?
  • Máte zájem zjistit, jaké má váš pár riziko zplození dítěte s dědičnou chorobou nebo vrozenou vývojovou vadou?
  • Chcete zjistit více o tom, proč opakovaně potrácíte, i když lékaři zatím na nic nepřišli?

Co to je prediktivní genetické testování páru?

Prediktivní genetické testování reprodukční kompatibility páru nabízí jedinečnou možnost otestovat velmi přesně stovky vytipovaných genů. Tyto geny můžou obsahovat změny (mutace) v genech, které způsobují závažná dědičná onemocnění.

Pro koho je testování vhodné?

Rodiče, kteří jsou přenašeči některé recesivní choroby jsou zdraví jedinci, kteří ale můžou na své dítě přenést závažnou dědičnou nemoc.

Vyšetření kompatibility je vhodné pro zdravé páry, které uvažují o své reprodukci, ať už s využitím metod asistované reprodukce nebo spontánně a které chtějí ovlivnit zdraví svých potomků. Podstoupení testu geneticko-reprodukční kompatibility dává smysl ve chvíli, kdy jej podstoupí současně oba partneři.

Proč je testování dobré?

Testování geneticko-reprodukční kompatibility Vám pomůže zjistit, zda vašemu páru hrozí riziko početí postiženého dítěte, komplikace v průběhu koncepce nebo další komplikace v průběhu těhotenství. Vyšetření může také přinést informace o tom, proč některé páry opakovaně potrácejí.

Rodiče, kteří jsou přenašeči některé recesivní choroby jsou zdraví jedinci. I tak se jim díky stejné mutaci v genu může narodit dítě, které má závažnou dědičnou nemoc.

Co když test ukáže, že patříme k párům, kterým riziko hrozí?

I v takovém případě Vám můžeme pomoci. Pokud o sobě již víte, že Vaše geny obsahují vlohy pro dědičné choroby, které by Vaše dítě mohlo zdědit, nebo obsahují mutace způsobující potrácení, můžete preventivně podstoupit metodu preimplantační genetické diagnostiky, která problémům zabrání.

_dsc4631

Prohlédněte si služby, které nabízíme.

Nabízíme kompletní služby asistované reprodukce, ale také další zdravotnickou a poradenskou péči. Jsme schopni přesně a podrobně určit vaše problémy, jejich příčiny a pomůžeme Vám je překonat. Heslem, kterým se při naší práci řídíme, je “Pomáháme založit rodinu”.

Naše služby