Které knížky o miminkách a mateřství stojí opravdu za to?

Tipy a rady 6. února, 2019

V průběhu těhotenství vám pod rukami projde spousta knih o tom, jak vaše miminko správně nosit, koupat, oblékat, krmit atd. Které z těchto knih by měly zaujímat vážené místo ve vaší knihovně?

Nejšťastnější miminko v okolí – Harvey Karp

Uznávaný pediatr Harvey Karp dokázal o vývoji dětí a péči o ně napsat vtipně a zároveň poučně.  Tuto knížku by si měla přečíst každá maminka i tatínek, kteří chtějí mít doma to „Nejšťastnější miminko v okolí.“

Eva Kiedroňová – Rozvíjej se, děťátko…

Skvělý průvodce psychomotorickým vývojem dítěte do 1 roku, přečtěte si ji a listujte v ní až se miminko narodí a poroste.

Správný psychomotorický vývoj dítěte je nesmírně důležitý, ale každé dítě je jiné, není tedy vhodné vaše miminko neustále porovnávat s jinými nebo se stresovat tím, že v knize píši, že v 6 měsících by se mělo dítě zvládnout samo posadit atd.

Handling a nošení dětí – Vanda Schreierová

Nejen vzhled, ale i obsah této knihy určitě stojí za to. Najdete v ní rady o tom, jak miminko nosit, držet, přebalovat, jak s ním cvičit atd.

Nová velká kniha o mateřství – Markéta Behinová

Vždy když si nebude něčím jistá, v této knize to najdete. A to všechno ode dne, kdy zjistíte, že jste těhotná, až skoro do té doby, než váš andílek poprvé nastoupí do školky.