Darování vajíček

Staňte se dárkyní a dejte neplodným párům šanci na zdravé miminko. Chcete-li se stát dárkyní, stačí vyplnit dotazník na webové stránce www.darovanivajicek.eu a koordinátorky naší kliniky Vás budou kontaktovat. Na této stránce také získáte více informací o celém průběhu.

Proč se stát dárkyní v Repromedě?

Pomozte splnit neplodným párům jejich sen!

 1. Získáte cenné informace o svém zdravotním stavu a reprodukčním zdraví (krevní skupina, Rh faktor, sexuálně přenosné choroby, hladina hormonů, ovariální rezerva, závažná genetická onemocnění)
 2. Kompenzace nákladů spojených s darováním ve výši 18 000 až 25 000 Kč
 3. Dlouholeté zkušenosti s dárcovským programem
 4. Jednoduchý a monitorovaný průběh darování
 5. Stimulace kvalitními a bezpečnými preparáty
 6. Příjemný a kvalifikovaný tým lékařů a sester
 7. Pohodlná a jednoduchá aplikace léků
 8. Profesionální a přátelský přístup
 9. Snadná dopravní dostupnost
 10. Příjemné prostředí kliniky
 11. Anonymita a diskrétnost

Kdo se může stát dárkyní?

Předpoklady k dárcovství vajíček

 • Věk 18-33 let
 • Středoškolské vzdělání
 • Dobrý zdravotní stav
 • BMI index v normě
 • nekuřačka
 • pravidelná menstruace
 • bez dědičných a psychiatrických onemocnění
 • absence sexuálně přenosných nemocí
 • bez anamnézy drogové závislosti
 • bez anamnézy neplodnosti

Jak se vajíčka darují?

Prohlédněte si celý proces, kterým si u nás při darování projdete.

Vyplnění on-line dotazníku.

Celý proces začíná vyplněním on-line dotazníku níže. Dotazník má tři části.

Pozvání na vstupní konzultaci

Na základě vyplněného dotazníku Vás bude kontaktovat koordinátorka a pozve Vás na vstupní konzultaci.

Vstupní konzultace

Na vstupní konzultaci Vám bude podrobně vysvětlen celý proces darování vajíček. Proběhne konzultace s gynekologem, včetně gynekologické prohlídky a po ní následuje konzultace s klinickým genetikem. Ve stejný den je proveden odběr krve pro genetické vyšetření, pohlavně přenosné choroby a stanovení hormonálního profilu.

Druhá návštěva

Na základě výsledků vyšetření bude zhodnoceno, zda jste vhodnou dárkyní. Pokud jste zařazena do programu darování, je Vám na základě výsledků hormonálního a ultrazvukového vyšetření stanoven nejvhodnější harmonogram a rozpis hormonální přípravy. Provede se odběr krve pro sérologické vyšetření.

Zahájení stimulace

Při této návštěvě Vám budou vydány léky a budete proškolena v jejich aplikaci.

Hormonální stimulace

Aplikace léků vyvolá tvorbu a zrání dostatečného počtu kvalitních vajíček ve vaječnících – tzv. folikulech. V průběhu aplikace jste pravidelně sledována a zvána na kontroly.

Čtvrtá a pátá návštěva

V průběhu stimulace jste pozvána na dvě kontroly, kde se provede odběr krve a ultrazvukové vyšetření. Přesný termín kontroly se vždy stanoví předem. Kontroly bývají obvykle 5. – 6. den cyklu, následně pak 8. – 9. den cyklu.

Před odběrem vajíček

Nejpozději dva dny před odběrem vajíček získáte přesné informace o termínu výkonu a dalším průběhu. Je nutné dodržet přesné časování a dávkování podávaných injekcí a dalších preparátů.

Šestá návštěva – odběr vajíček

Odběr vajíček (punkce) se provádí v krátkodobé anestezii. Odběr folikulární tekutiny probíhá pod kontrolou ultrazvuku, pomocí punkční jehly se odsaje obsah folikulů.

Po odběru vajíček

Po odběru zůstanete zhruba 2 hodiny v klidu na lůžku. Kliniku opouštíte v doprovodu. V den výkonu se doporučuje nepít alkoholické nápoje, neřídit motorové vozidlo, klidový režim.

Často kladené dotazy

Komu darovaná vajíčka pomohou?

Darovaná vajíčka pomohou párům, kde žena nemůže počít dítě z vlastních pohlavních buněk. Ať už kvůli předčasnému selhání činnosti vaječníků, nízkému počtu a nízké kvalitě vlastních vajíček, genetické poruše nebo také po léčbě onkologických onemocnění.

Dostanu za darování peníze?

Darování vajíček je v ČR dle zákona bezplatné. Dárkyním v REPROMEDĚ ale vyplácíme v den odběru vajíček kompenzaci času, cestovného a diskomfortu spojeného s léčbou. Tato kompenzace se pohybuje mezi 15 000 – 25 000 Kč.

Je darování anonymní?

Darování vajíček je podle zákonů ČR anonymní, dobrovolné a bezplatné.

Mohu darovat opakovaně?

Ano, vajíčka můžete darovat opakovaně. Máme zájem o dlouhodobější spolupráci.

Zvládnu aplikaci injekcí?

Injekce se vpichují do podkožní tkáně v oblasti bříška. V aplikaci injekcí Vás proškolí sestřička a potom už vše zvládnete sama z pohodlí Vašeho domova.

Snižuje stimulace a punkce předčasně zásobu vajíček?

Každý měsíc se ve vaječnících ženy připravuje kolem 25 folikulů, neboli váčků, ve kterých rostou vajíčka. Při ovulacI dochází k uvolnění vajíčka. Většinou je uvolněno pouze jedno vajíčko, výjimečně dvě.

Ostatní vajíčka již v tomto cyklu nedozrají a dochází k jejich přirozené degeneraci. Po podání hormonálních preparátů dochází k uzrání právě těchto vajíček. Hormonální stimulace tak nevede k předčasnému vyčerpání zásoby vajíček ve vaječnících.

Hormonální stimulace

Prohlédněte si služby, které nabízíme.

Nabízíme kompletní služby asistované reprodukce, ale také další zdravotnickou a poradenskou péči. Jsme schopni přesně a podrobně určit vaše problémy, jejich příčiny a pomůžeme Vám je překonat. Heslem, kterým se při naší práci řídíme, je “Pomáháme založit rodinu”.

Naše služby