PrenatalSafe. Nejlepší prenatální test pro všechny těhotné ženy.

Články, Novinky 16. července, 2018

Ten okamžik, kdy na vašem těhotenském testu spatříte dvě čárky. Ten okamžik, kdy oznámíte partnerovi, že bude tatínkem. Ten okamžik, kdy poprvé uslyšíte bít srdíčko vašeho dítěte. Ten okamžik, kdy vám PrenatalSafe řekne, že je vaše miminko zdravé. Ty okamžiky, které vám již nikdo nevezme.

Co to vlastně je PrenatalSafe?

PrenatalSafe představuje neinvazivní, tedy bezbolestný, prenatální test, který z jedné zkumavky krve dokáže odhalit přítomnost všech nejčastějších chromozomálních vad a s 99% spolehlivostí stanovit pohlaví plodu. To vše již od 10. týdne těhotenství.

PrenatalSafe poskytuje navíc i informaci o pohlaví miminka, která je důležitá i v případě závažných X-vázaných genetických chorob (Duchennova muskulární dystrofie nebo hemofilie).

U tradičních invazivních technik prenatální diagnostiky jako je aminocentéza nebo odběr choriových klků existuje určité riziko potratu. Hlavní výhodou neinvazivních metod je, že u nich toto riziko odpadá.

Jaké chromozomální odchylky dokáže odhalit?

Zdravý člověk má v každé buňce 46 chromozomů. Případy, kdy je chromozomů více či méně pak nazýváme aneuploidiemi. Tyto početní změny chromozomů bývají často neslučitelné se životem. Ty, kterým se podaří přežít způsobují závažné syndromy.

Downův, Edwardsův, Patauův, Turnerův, Klinefelterův, Syndrom Jacobsové a trizomie chromozómu X řadíme mezi nejčastější chromozomální odchylky (aneuploidie), které PrenatalSafe umí detekovat.

PrenatalSafe dokáže kromě chromozomálních abnormalit odhalit i přítomnost nejběžnějších mikrodelečních syndromů.

Jaké jsou další výhody PrenatalSafe?

Velkou výhodou tohoto testu je, že jej může podstoupit každá žena. Je tedy vhodný i pro těhotenství po IVF, v případě darovaných vajíček i při vícečetném těhotenství. Můžete jej podstoupit i pokud vaše předchozí těhotenství skončilo spontánním potratem nebo umělým přerušením.

U ostatních komerčních testů není výjimkou, že na výsledky vyšetření čekáte 10 dní i více. Výsledky tohoto testování se dozvíte už do 3 pracovních dnů.