REPROMEDA přednášela na PGDIS

Novinky 22. května, 2015

REPROMEDA přednášela na PGDIS

Sanatorium REPROMEDA se zúčastnilo 14. mezinárodní konference PGDIS, kterou pořádá Preimplantation Genetic Diagnosis International Society. Konference se tentokrát uskutečnila v Chicagu a nabídla velké množství zajímavých přednášek a posterů s nejaktuálnějšími novinkami v oblasti preimplantační genetické diagnostiky a preimplantačního genetického screeningu.

Sanatorium REPROMEDA představilo přednášky z oblasti PGD – o nové metodě Karyomappingu. Sanatorium REPROMEDA bylo z celé České republiky jediné, které dostalo možnost a příležitost na této významné konferenci přednášet. Konkrétně Mgr. Jakub Horák, Ph.D. představil práci na téma: „PGD Karyomapping and direct mutation analysis for patients with de novo single gene disorder“. Po něm Mgr. Miroslav Horňák, Ph.D. přednesl problematiku na téma: “ Karyomapping as an excellent tool to study the occurrence and origin of aneuploidy in human IVF embryos“ a nakonec MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D., ředitelka Sanatoria, odprezentovala téma „Karyomapping – clinical implications of single gene defects evaluation and aneuploidy screening in one test“.

Za tento famózní úspěch všem přednášejícím velice gratulujeme. Sanatorium REPROMEDA opět potvrdilo, že se dlouhodobě řadí mezi opravdu nejlepší světová centra v oblasti metod preimplantační genetické diagnostiky a preimplantačního genetického screeningu.

repromeda-prednasela-na-pgdis  repromeda-prednasela-na-pgdis2