IVF léčba s darovanými vajíčky

IVF s darovanými vajíčky dává naději na dítě ženám, které nemohou otěhotnět s vlastními vajíčky.

IVF léčba s darovanými vajíčky

IVF s darovanými vajíčky dává naději na dítě ženám, které nemohou otěhotnět s vlastními vajíčky.

Pro koho je IVF léčba s darovanými vajíčky vhodná

Úspěšnost IVF

Během 4 IVF cyklů u nás otěhotní 99 % párů.
Přibližně 7 z 10 párů stačí k otěhotnění pouze jeden IVF cyklus.

Úspěšnost IVF s darovanými pohlavními buňkami je však velmi individuální, záleží na mnoha faktorech – vašem celkovém fyzickém zdraví, věku, psychickém rozpoložení a kvalitě spermií partnera.

Pečlivý výběr dárkyň

Dárkyně vybíráme podle přísných kritérií. Absolvují veškerá důležitá vyšetření a dbáme na to, aby u nich ani jejich rodin nebyla zátěž vážnějších chorob nebo psychiatrických diagnóz.

Samozřejmostí je také genetická kompatibilita s mužem z léčeného páru, kompatibilita krevních skupin i fyzická podobnost dárkyně a příjemkyně.

Jedna koordinátorka a dlouholeté zkušenosti

IVF léčba s darovanými pohlavními buňkami je jeden z našich klíčových programů, kterému se věnujeme už od založení Repromedy.

Postará se o vás tým zkušených odborníků a celou léčbou vás provede jedna koordinátorka, na kterou se můžete kdykoliv obrátit.

Rychlé zahájení léčby

Nenecháme vás zbytečně dlouho čekat. Jsme schopni vaši léčbu zahájit bez oddalování, abychom vám co nejrychleji pomohli na cestě k vysněnému miminku. Zavolejte nám nebo napište a domluvte si nezávaznou konzultaci.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Pokud máte žádanku od lékaře,
je vstupní konzultace zdarma.

Jak IVF léčba s darovanými vajíčky probíhá

Úvodní konzultace je bránou do vaší IVF léčby. Může probíhat u nás na klinice nebo on-line – výběr je na vás. Také navrhneme vhodná vstupní vyšetření.

Více o vstupní konzultaci

Vyšetření mužské plodnosti vychází ze spermiogramu, tedy z analýzy ejakulátu. Na základě výsledků spermiogramu vám navrhneme další postup, a taktéž genetická vyšetření.

Více o vyšetření

Pokud jste se rozhodli pro IVF s darovanými vajíčky, díky široké databázi můžeme vybrat vyhovující dárkyni bez dlouhé čekací lhůty. Dárkyně na naší klinice musí splňovat přísné předpoklady. Provádíme u nich gynekologické a ultrazvukové vyšetření, vyšetření hormonálního profilu, genetické vyšetření a opakované testy na přítomnost pohlavně přenosných onemocnění. Pří výběru dbáme také na soulad krevní skupiny a Rh faktoru dárkyně a příjemců a fyzickou podobnost dárkyně a příjemkyně.

Vzorek se odebírá po dvou až třídenní pohlavní abstinenci. Delší abstinence není žádoucí a nemusela by přinést adekvátní výsledek. Odběr je proveden masturbací do speciální sterilní nádobky. Vzorek musíte osobně odevzdat na klinice.

Více o darování spermií

Oplození vajíček

Embryolog vyhodnotí kvalitu vajíček a každé z nich oplodní jednou spermií.
Oplozování provádíme aktivními mikromanipulačními metodami (ICSI, PISCI), které výrazně zvyšují úspěšnost vzniku embryí.

Kultivace

Po oplození embrya sledujeme a pečujeme o jejich zdárný vývoj.
Embryo kultivujeme 5 až 6 dní do stadia blastocysty.
Nabízíme vám také využití moderních inkubátorů MIRI Time-lapse, které embryím zajišťují tu nejlepší péči.

Více o oplození vajíček a kultivaci

Přenos embrya probíhá tenkou kanylou přes děložní hrdlo do dělohy.
Zákrok je krátký, většinou bezbolestný a provádí se při relaxační hudbě. U zákroku můžete být i s vaším partnerem.

Více o transferu embrya

Kryokonzervace, tedy zmrazení embryí, umožňuje uskladnit embrya a využít je tak v budoucnu.
Zmražená embrya můžeme uchovávat i několik desítek let, poté je rozmrazit a následně přenést do dělohy.
V případě nezdařeného IVF procesu nebo zájmu o další těhotenství tak nemusí muž znovu podstupovat odběr spermií.
K zmrazení embryí používáme nejmodernější techniku, tzv. vitrifikaci.
V jejím průběhu dochází během pár sekund k prudkému ochlazení embryí na finální teplotu -196 °C.

Více o kryokonzervaci

Po transferu si dopřejte klid a pohodlí a aplikujte léky podle doporučení lékařů. Pokud se u vás do 14 dní od přenosu embrya nedostaví menstruace, můžete si doma udělat těhotenský test.
My se vám po 14 dnech ozveme a domluvíme se na dalším postupu.

Více informací

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Pokud máte žádanku od lékaře, je konzultace zdarma.

Nejčastěji se ptáte

Konzultace s našim lékařem je prvním krokem úspěšné léčby. V jejím průběhu s vámi lékař probere rodinnou i osobní anamnézu, průběh všech vyšetření, které už máte za sebou, a postup vyšetření a léčby, která vás teprve čeká. Lékař vás bude také informovat o cenách a možnostech úhrad ze zdravotní pojišťovny. Konzultace byste se měli účastnit vy i váš partner.

Na základě zákona je možné provádět metody asistované reprodukce do dne 49. narozenin ženy. Zdravotní pojišťovny vám metody a postupy spojené s IVF proplatí do 40. narozenin.

Aby žena mohla podstoupit umělé oplodnění, potřebuje podpis partnera, přičemž tento muž nemusí být jejím zákonným manželem. Tohoto muže současně žena není povinna uvést po porodu jako otce dítěte.

V rámci vaší léčby budete podstupovat určitá vyšetření a zákroky, na které vám přispěje zdravotní pojišťovna, ale i taková, která vám pojišťovna neproplatí. Zdravotní pojišťovna hradí taky určité množství léků. V závislosti na metodách a postupech, zvolených vám na míru, se následně bude odvíjet i celková cena léčby. Přibližně 40–60 % nákladů na léčbu si pár hradí sám.

Nečekané propojení vědy, celostní medicíny a empatie

Hledáme ta správná propojení, která vás dovedou až k vytouženému cíli.

0
let

jsme tu pro vás

0
dětí

se díky nám narodilo

0
rodinám

se vzácným onemocněním jsme pomohli

Jsme tu pro ty, kteří nechtějí jen doufat

Čerpáme z našich dlouholetých zkušeností a dobře víme, že každý příběh je jiný a každý si zaslouží pochopení a individuální přístup.

Brno, Ostrava

Bc. Michaela Janíčková, DiS.

Vrchní sestra

mjanickova@repromeda.cz

+420 702 247 322

Brno

Bc. Barbora Šobová

Denní koordinátorka

bsobova@repromeda.cz

+420 607 001 671

Brno

Dana Kochová

Denní koordinátorka

dkochova@repromeda.cz

+420 722 972 193

Brno

Bc. Martina Tocháčková, DiS.

Zdravotní sestra

Brno

Adéla Klepetková, DiS.

Zdravotní sestra

Brno

Eliška Široká

Zdravotní sestra

Metody zvyšující úspěšnost IVF

Nabízíme několik podpůrných metod, které s největší pravděpodobností zkrátí vaši cestu za miminkem.

BeREADY

Test je určen všem ženám, u kterých bylo při léčbě metodami asistované reprodukce získáno malé množství embryí či u nich dochází k opakovaným selháním implantace embrya. Na základě analýzy vzorku stěru z dělohy stanoví test beREADY optimální čas pro embryotransfer.

EndomeTRIO

Vyšetření, které zahrnuje tři testy z jednoho vzorku děložní sliznice. Podrobné vyšetření děložního prostředí a stanovení optimálního momentu pro vložení embrya může být velmi důležitým krokem při objasňování příčiny neplodnosti.

SpermMobil

Speciální médium, které slouží k umělé aktivaci spermií. Přidání média ke vzorku zcela nepohyblivých spermií aktivuje energetické rezervy živých spermií, které získají pohyblivost. Tím můžeme snadno odlišit spermie živé od mrtvých.

MACS

Spermie mají omezenou životnost a zanikají tzv. apoptózou. Apoptotické spermie nejsou standardně rozlišitelné od normálních spermií. Pro vyloučení poškozených spermií ze vzorku spermatu se využívá  systém MACS® ART Annexin V.

Halosperm

Na základě vyšetření spermiogramu můžeme kromě počtu, objemu, pohyblivosti nebo morfologie spermií hodnotit také míru poškození (fragmentaci) jejich DNA. DNA spermií zkoumáme pomocí speciálního vyšetření Halosperm G2.

Immasperm

V rámci diagnostiky mužských faktorů neplodnosti je důležitým parametrem mimo jiné určení podílu nezralých spermií v ejakulátu. Zralost spermií zjišťuje Immasperm (diagnostický nástroj) pomocí míry zabarvení spermií.

Vyšetření oxidativního stresu v ejakulátu

Oxidativní stres ovlivňuje kvalitu i funkčnost spermií a způsobuje poškození jejich DNA. K odhalení oxidativního stresu používáme nejrychlejší a nejpřesnější test MIOXSYS. Tento test zvyšuje přesnost diagnostiky neplodnosti u mužů.

Time-lapse

Inkubátor MIRI TL nabízí embryím tu nejlepší péči, pohodlí a vlastní prostor. Embrya každého páru se kultivují samostatně v jedné z 12 oddělených vyhřívaných komůrek.

EmbryoGlue

EmbryoGlue je speciální kultivační médium s obsahem hyaluronanu, které funguje jako "lepidlo". Při transferu tak pomáhá embryu s přichycením k děložní stěně a zároveň mu dodává všechny potřebné živiny.

Na svět jsme pomohli už 6 000 dětem

Valentýnka

26 září, 2023

Děkujeme celému týmu Repromedy, splnili jste nám sen. Co se předtím zdálo být nedosažitelné se nyní na nás usmívá z postýlky. Malá roste krásně, ve svém měsíci má 2 745 g.
Na embrya nezapomínáme, a určitě se v nedaleké budoucnosti opět sejdeme na klinice. ❤

Terezka

8 září, 2023

Cesta byla dlouhá a ne jednoduchá, ale vše dopadlo dobře a 21.6.2023 se nám narodilo naše vymodlené miminko, Terezka. Je zdravá a my jsme šťastní. Tímto Vám všem moc děkujeme za Vaši péči.

Viktorka

30 srpna, 2023

Dne 8.8. 2023 se nám narodila dokonalá holčička Viktorka. Celé těhotenství bylo víceméně bezproblémové. Moc děkujeme za to naše malé velké štěstí. Byla to dlouhá cesta, ale stála za to. B.

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842

Zobrazit na mapě

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983

Zobrazit na mapě

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

4. Odběr a zmrazení spermií

Odběr spermatu probíhá masturbací do sterilní nádobky po dvou až třídenní pohlavní abstinenci. Pokud by vám získání vzorku v odběrové místnosti působilo potíže, můžete do odběrové místnosti ve společnosti partnerky. Sperma můžete donést po předchozí domluvě i z domova.
Odevzdat ho ale musíte přímo vy, ne vaše partnerka.

Následně sperma zmrazíme, aby bylo připravené k použití v den, kdy získáme vajíčka od dárkyně.

8. Po transferu

Po transferu si dopřejte klid a pohodlí a aplikujte léky podle doporučení lékařů. Pokud se u vás do 14 dní od přenosu embrya nedostaví menstruace, můžete si doma udělat těhotenský test. My vám po 14 dnech od transferu zavoláme a domluvíme se na dalším postupu.

Pokud je test pozitivní, pozveme vás na odběr krve a ultrazvukové vyšetření.

Těhotenství vzniklé asistovanou reprodukcí je dobré zejména v počátku sledovat, proto budou první vyšetření do potvrzení srdeční akce plodu probíhat u nás. Pokud bude vše v pořádku, předáme vás následně zpět do péče vašeho ošetřující gynekologa, kam budete docházet do těhotenské poradny.

Nejčastěji se ptáte

Proč si nemůžu těhotenský test udělat dříve než po 14 dnech od transferu?
V průběhu IVF léčby aplikujete řadu léků, které mohou zkreslovat výsledek, ať už směrem k falešné pozitivitě nebo falešné negativitě. Provedením testu až po 14 dnech sami sebe ušetříte zbytečného stresu, který by z falešných výsledků mohl nastat.

Nemůžu chodit na všechny další kontroly do Repromedy? Už jsem si tu zvykla.
Bohužel to nejde. Moc rádi bychom vám vyhověli, ale nejsme registrujícím gynekologickým zařízením a nemůžeme provádět těhotenskou poradnu. V kontaktu ale zůstaneme, nemusíte se bát. Po porodu po vás budeme chtít vyplnit všechny důležité informace o miminku a když budete chtít, zašlete nám referenci nebo fotku miminka. A kdo ví, třeba se u nás za pár měsíců nebo let potkáme znova. Zkrátka tu pro vás budeme vždy, když nás budete potřebovat.

Zase jedna čárka. Co mám teď dělat?
Někdy věci bohužel nejdou tak, jak si to představujeme a dobré zprávy nepřijdou moment, kdy to nejvíce chceme. Nebojte se, nejste v tom sami. Ani IVF léčba bohužel není 100% úspěšná. Úspěšnost IVF se liší v závislosti na různých faktorech, jako je váš věk, zdravotní kondice i psychické rozpoložení.

Dělejte, co cítíte, že je správné. Křičte, plačte, mlčte, povídejte si o tom. Dejte prostor všem vašim pocitům. Ale neviňte sami sebe. Pokud si o tom chcete povídat s psychologem nebo naším personálem, rádi vám v tomto ohledu budeme k dispozici.

Byl to můj první IVF neúspěch, mám něco změnit v léčbě?
V případě prvního či druhého IVF neúspěchu se nic neděje. Nemusíte nic měnit. Pokud se ale ptáte, co ještě můžete udělat, aby příště na těhotenském testu byly dvě čárky, máme pro vás několik tipů.

Zkuste test receptivity endometria beREADY, který zjistí vaše přesné implantační okno a určí ideální čas vašeho dalšího transferu. Vyzkoušet můžete i test EndomeTRIO, který podobně jako test beREADY stanovuje implantační okno. Kromě toho ale také ale analyzuje bakteriální rovnováhu endometria a odhalí bakterie způsobující chronický zánět.

Věříte v celostní přístup? My taky. Alternativní medicína možná není to, co vždy zaručí mateřství. Je ale vhodným doplňkem metod západní medicíny a může opravdu výrazně zlepšit váš zdravotní stav.

Více o alternativních metodách

Opakovaně se nám nedaří, co teď?

Může se stát, že vám lékař nabídne možnost léčby s využitím darovaných pohlavních buněk. Víme, že toto rozhodnutí vyžaduje čas a že si jej budete muset pečlivě promyslet. Nespěchejte na sebe. Vše přijde tehdy, až bude ten pravý čas.

7. Kryokonzervace embryí

Kryokonzervace, tedy zmrazení embryí, umožňuje uskladnit embrya a využít je v budoucnu.
Zmražená embrya můžeme uchovávat i několik desítek let, poté je rozmrazit a následně přenést do dělohy.
Tato embrya se dají využít jak v případě nezdařeného transferu nebo i v případě, kdy za několik let budete zvažovat sourozence.
K zmrazení embryí používáme nejmodernější techniku, tzv. vitrifikaci.
V jejím průběhu dochází během pár sekund k prudkému ochlazení embryí na finální teplotu -196 °C.

Nejčastěji se ptáte

Proč se vlastně embrya mrazí?
Nejpříhodnější stádium embrya pro transfer je 5. až 6. den od oplození vajíček spermiemi. V tento den je možné buďto embryo zavést do dělohy (tzv.čerstvý transfer), anebo embrya zamrazit a zavést je do dělohy až v dalším cyklu – tzv. kryoembryotransfer (KET). Na naší klinice preferujeme KET, jeho úspěšnost totiž bývá vyšší než u čerstvého transferu. Důvodem je zejména to, že v kryocyklu jsme schopni dosáhnout lepší připravenosti děložní sliznice na přijetí embrya, než je tomu v čerstvém stimulovaném cyklu. K vyšší úspěšnosti přispívá i časové odložení transferu do následujících přirozených cyklů ženy, které již nejsou zatíženy hormonální stimulací. Kromě toho, je KET z časových důvodů jedinou možností při využití preimplantačního vyšetření embryí, které doporučujeme všem našim klientům.

Jsou opravdu rozmrazená embrya stejně kvalitní jako ta čerstvá? Nemusíme se bát, že se nějak poškodí?
Na rozdíl od dříve používané metody pomalého zmrazení, při vitrifikaci nevznikají žádné ledové krystalky, které by mohly buňky poškodit. Buňky jsou navíc uloženy ve speciálních médiích, která je chrání před vnějšími vlivy. I po rozmrazení jsou tak embrya ve výborném stavu.

6. Transfer embrya

Přenos embrya probíhá tenkou kanylou přes děložní hrdlo do dělohy.
Zákrok je krátký, většinou bezbolestný a provádí se při relaxační hudbě. U zákroku můžete být i s vaším partnerem.

Přenos embrya do dělohy je jedním z nejdůležitějších kroků v IVF léčbě. Zjednodušeně ho můžeme popsat jako přenos embrya tenkou kanylou přes děložní hrdlo do dělohy. Zákrok je krátký, většinou bezbolestný a provádí se na transferovém pokojíku při relaxační hudbě. Při transferu můžete sledovat videozáznam přenosu vybraného embrya a u zákroku může být i váš partner.

Embrya je ideální zavést do dělohy ve stádiu blastocysty. To je 5.–6. den od oplození vajíček spermiemi. Jednou variantou je provést tzv. čerstvý transfer, druhou variantou je tato embrya zamrazit a transferovat je až v dalším cyklu (tzv. kryoembryotransfer – KET). Právě druhou možnost v Repromedě preferujeme.

Vhodným doplňkem před i po transferu je akupunktura. Před transferem vás příjemně naladí a uvolní oblast malé pánve pro snazší zavedení embrya. Po transferu se pomocí akupunktury pracuje s cirkulací krve do dělohy, čímž se podpoří výživa a správný vývoj embrya. Kromě toho se příjemně zrelaxujete.

Co když se uchycení embrya opakovaně nedaří?

Může se stát, že i přes řadu testů, podle kterých uchycení embrya nic nebrání, se uchycení opakovaně nedaří. Problém může způsobovat děložní sliznice, která nemusí být na transfer dostatečně připravená. V tomto směru vám může pomoci test beReady nebo EndomeTRIO.

 • Na základě analýzy vzorku stěru z dělohy určí test beREADY vaše individuální implantační okno a stanoví tak optimální čas pro embryotransfer.
 • Test EndomeTRIO z jednoho vzorku děložní sliznice provede současně tři testy. Kromě stanovení implantačního okna analyzuje také bakteriální rovnováhu endometria a odhalí bakterie způsobující chronický zánět.
 • Zvýšit šance na uhnízdění embrya a následné otěhotnění může pomoci speciální kultivační médium EmbryoGlue. Toto médium je vyvinuto tak, aby napodobovalo podmínky v děloze ženy a zároveň funguje jako „lepidlo“ EmbryoGlue obsahuje všechny živiny potřebné pro optimální vývoj embryí a při transferu pomáhá s přichycením k děložní stěně.

Nejčastěji se ptáte

Proč v Repromedě preferujete kryoembryotransfer neboli KET?
Hlavním důvodem je vyšší úspěšnost léčby. Proč tomu tak je? K vyšší úspěšnosti přispívá časové odložení transferu do následujících přirozených cyklů ženy, které už nejsou zatížené hormonální stimulací (nutnou pro odběr vajíček). V následujících cyklech jsme tak zpravidla schopni dosáhnout lepší připravenosti děložní sliznice pro přijetí embrya. Dalším důvodem je využití preimplantačního genetického testování embryí, které provádíme v současnosti u většiny našich pacientů. V tomto případě je KET z časových důvodů jedinou možností. Během odloženého transferu v naší genetické laboratoři vyšetříme embrya. V následujícím cyklu transferujeme to nejperspektivnější z nich.

Je embryotransfer bolestivý?
U většiny žen se jedná o ambulantní nebolestivý výkon. U některých žen může být děložní hrdlo zúžené z důvodu vývojové vady dělohy nebo jako následek prodělaného zánětu či operace. V takovém případě může být transfer mírně nepříjemný.

Proč v Repromedě přenášíte při embryotransferu pouze jedno embryo?
Protože víme, že transfer dvou nebo více embryí nezvyšuje pravděpodobnost otěhotnění, zvyšuje pouze pravděpodobnost vícečetného těhotenství. Přenesením jednoho embrya tak bráníme vzniku vícečetného těhotenství, které představuje riziko jak pro ženu, tak pro děti.
O počtu transferovaných embryí rozhoduje finálně pár po konzultaci s lékařem. Jsme ale moc rádi, že průměrný počet transferovaných embryí na naší klinice je dlouhodobě 1,0. Naším cílem totiž není pouze vaše těhotenství, ale zdravé miminko ve vaší náruči. Jen tak můžeme být s naší prací spokojeni i my sami.

Můžu mít po transferu jednoho embrya dvojčata?
U transferu jednoho embrya může k vícečetnému těhotenství dojít pouze v případech jednovaječných dvojčat, která vzniknou rozdělením původně jednoho transferovaného embrya.

S jakou pravděpodobností otěhotním?
Pravděpodobnost otěhotnění po transferu jednoho embrya vyšetřeného PGT je až 58 %. Ve většině cyklů je však získáno více perspektivních embryí. Přibližně 7 z 10 párů stačí k dosažení těhotenství pouze jeden IVF cyklus. Během 4 IVF cyklů u nás otěhotní 99 % párů.

5. Oplození vajíček a kultivace

Oplození vajíček

Embryolog vyhodnotí kvalitu vajíček a každé z nich oplodní jednou spermií.
Oplozování provádíme aktivními mikromanipulačními metodami (ICSI, PISCI), které výrazně zvyšují úspěšnost vzniku embryí.

Ve chvíli, kdy máme odebrané pohlavní buňky, se přesuneme do embryologické laboratoře. Zde probíhá tzv. umělé oplození. Embryolog provede hodnocení kvality vajíček a následně každé vajíčko oplodní jednou spermií. Oplozování je dnes standardně prováděno aktivními mikromanipulačními metodami (ICSI, PICSI), které výrazně zvyšují úspěšnost vzniku embryí.

Našim klientům nabízíme balíček SpermPacket (k oplození) obsahující vhodnou kombinaci metod. Tento balíček zahrnuje ICSI či PICSI a selekci optimálních spermií, která se provádí dvěma způsoby – MACS nebo Zymot chip.

Způsob výběru optimálních spermií volíme na základě předchozích laboratorních vyšetření, potřeb pacientů a aktuálních parametrů spermiogramu. Metoda MACS odstraní ze vzorku ejakulátu defektní spermie s fragmentovanou DNA. Metoda Zymot chip šetrně vytřídí spermie s nejvyšší pohyblivostí a životaschopností.

Kultivace embryí

Po oplození vajíčka spermiemi embryologové vaše embrya sledují a pečují o jejich zdárný vývoj. Embryo kultivujeme 5 až 6 dní do stadia blastocysty. Našim klientům nabízíme využití moderních inkubátorů MIRI Time-lapse. Tyto inkubátory zajišťují embryím tu nejlepší péči, poskytují oddělený prostor pro kultivaci a současně kontinuálně zaznamenávají jejich vývoj prostřednictvím integrované kamery. Vzhledem k tomu, že není zapotřebí jejich vyjmutí z inkubátoru za účelem kontroly pod mikroskopem, nedochází ke kolísání parametrů kultivačních podmínek.

V cyklech s plánovaným provedením preimplantačního genetického testování (PGT) je 5. – 6. den vývoje odebráno několik buněk z embrya a tento vzorek je testován v genetické laboratoři. Embrya se mezitím vitrifikují (zmrazí).

Nejčastěji se ptáte

Co je klasické či konvenční IVF a proč už jej využíváme jen minimálně?
Jedná se o metodu, při které se umístí vajíčka a spermie do „zkumavky“ a bez dalšího zásahu embryologa se čeká, zda dojde k samovolnému oplození. Tato původní metoda má ale relativně nízkou úspěšnost a byla tedy více méně nahrazena metodami ICSI a PICSI.

V čem spočívá metoda ICSI?
Metoda ICSI je nejpoužívanější mikromanipulační technika, při které embryologové do každého vajíčka aktivně přenesou jednu spermii.

Pro koho je metoda PICSI vhodná a jak přesně funguje?
Metoda PICSI je pro vás vhodná, pokud byl podíl oplozených vajíček metodou ICSI v minulých cyklech nízký, embrya se nevyvíjela optimálně nebo došlo k potratu. Hlavní roli v metodě PICSI hraje hyaluronan, který je důležitou přirozenou součástí obalů vajíčka. Hlavička zralé spermie nese specifický receptor, který umožňuje její vazbu na právě na hyaluronan. Při metodě PICSI tak embryolog vybírá pro mikromanipulační oplození ty spermie, které vykazují pozitivní vazbu na gel s hyaluronanem.

2. Vyšetření muže

V Repromedě nevěříme na jeden univerzální postup pro všechny. Jsme totiž přesvědčení, že každý pár je unikátní. Společně pro vás najdeme vhodnou léčbu s minimálním rizikem komplikací a s tou největší pravděpodobností úspěchu. K tomu ale potřebujeme v úvodu provést několik vyšetření.

Jaká vyšetření vás čekají?

 • Spermiogram
  Vyšetření mužské plodnosti vychází ze spermiogramu, tedy z analýzy ejakulátu.
  Po domluvě s lékařem můžete zvolit diagnostický balíček SpermPacket, který poskytne ucelený obraz o plodnosti muže. Ten zahrnuje:

  • spermiogram,
  • halosperm – stanovení fragmentace DNA ve spermiích, tedy míry poškození DNA ,
  • vyšetření oxidativního stresu v ejakulátu – jeden z testů hodnotících reprodukční schopnost spermií,
  • immasperm – zjištění procentuálního zastoupení zralých spermií v ejakulátu.
 • Genetické vyšetření
  U párů, které mají problém s početím, se často vyskytují strukturní chromozomové vady, které odhalíme pomocí genetického vyšetření. Stanovení karyotypu je základním genetickým vyšetřením, kterým u nás projde každý pár. Nabízíme ale i pokročilejší genetická vyšetření – PANDA Infertility a PANDA Carrier.
 • Imunologické vyšetření
  Některé páry mohou mít imunologické příčiny neplodnosti, proto je i toto vyšetření důležité a pomůže nám ve stanovení dalšího postupu. V případě potřeby vám doporučíme další vyšetření, případně konzultaci s reprodukčním imunologem.
 • Urologické vyšetření
  Provádí se pouze v indikovaných případech, pokud u muže zjistíme závažnější poruchu spermiogramu.

Nejčastěji se ptáte

Co spermiogram vyšetřuje?
Mezi základní parametry vyšetření spermatu patří stanovení objemu, pH, zkapalnění, dále pak stanovení počtu spermií, jejich pohyblivosti a tvar (morfologie).

Jaké mohou být výsledky spermiogramu?
Vyšetření může potvrdit nebo vyloučit patologie spermatu, nemůže ale potvrdit, že muž je skutečně plodný. Plodnost je dána interakcí mezi mužskými a ženskými faktory plodnosti či neplodnosti. I když má muž spermiogram zcela fyziologický, nevylučuje to možnost dalších faktorů neplodnosti – např. genových mutací, které mohou zabraňovat oplození vajíčka.

Můžu donést vzorek ejakulátu z domova?
Ano, po domluvě je možné dovézt vzorek ejakulátu (v označené nádobě vydané klinikou) i z domova. Musíte to však stihnou do hodiny od odběru.

1. Úvodní konzultace a vyšetření

Vstupní konzultace je bránou do celé IVF léčby. Během 45 až 60 minut s vámi lékař probere rodinnou i osobní anamnézu a projde všechna vyšetření, která už máte za sebou. Na základě těchto informací vám navrhneme další postup. Dozvíte se také přibližné ceny včetně možnosti úhrad ze zdravotního pojištění.

Na konzultaci budete mít možnost zeptat se na vše, co vás zajímá, proto doporučujeme, abyste přišli spolu s partnerem. Nemusíte mít strach, že bychom vás zavalili odbornými termíny, lékař vám vše vysvětlí srozumitelně a jasně.

Vaši léčbu po celou dobu povede jeden tzv. strategický lékař, na kterého se můžete obracet se všemi svými požadavky, přáními i dotazy. Některé dílčí výkony však mohou provádět i jiní, stejně zkušení lékaři. K dispozici vám budou i naše denní koordinátorky, které vás celou léčbou budou provázet.

Nejčastěji se ptáte

Proč nemůže můj strategický lékař provádět všechna vyšetření a zákroky?
Pravdou je, že tento požadavek slýcháme velmi často. Rádi bychom vám vyhověli, ale každá žena má jiný menstruační cyklus a jiný průběh léčby, proto není možné naplánovat celou léčbu dopředu spolu se službami konkrétního lékaře. Můžete se ale spolehnout na to, že váš strategický lékař je vám po celou dobu léčby k dispozici. Pokud vám není cokoli jasné, máte pochybnosti nebo jakékoliv přání, můžete se na něj kdykoliv obrátit.