Oplození vajíček a kultivace embryí

Oplození vajíček a
kultivace embryí

Ve chvíli, kdy máme odebrané pohlavní buňky, se přesuneme do embryologické laboratoře. Zde probíhá tzv.
umělé oplození.

Oplození vajíček a
kultivace embryí

Ve chvíli, kdy máme odebrané pohlavní buňky, se přesuneme do embryologické laboratoře. Zde probíhá tzv.
umělé oplození.

Embryolog v laboratoři provede hodnocení kvality vajíček a následně každé vajíčko oplodní jednou spermií. Oplozování je dnes standardně prováděno aktivními mikromanipulačními metodami (ICSI, PICSI), které výrazně zvyšují úspěšnost vzniku embryí.

Našim klientům nabízíme balíček SpermPacket (k oplození) obsahující vhodnou kombinaci metod. Tento balíček zahrnuje ICSI či PICSI a selekci optimálních spermií, která se provádí dvěma způsoby – MACS nebo Zymot chip.

Způsob výběru optimálních spermií volíme na základě předchozích laboratorních vyšetření, potřeb pacientů a aktuálních parametrů spermiogramu. Metoda MACS odstraní ze vzorku ejakulátu defektní spermie s fragmentovanou DNA. Metoda Zymot chip šetrně vytřídí spermie s nejvyšší pohyblivostí a životaschopností.

Kultivace embryí

Po oplození vajíčka spermiemi embryologové vaše embrya sledují a pečují o jejich zdárný vývoj. Embryo kultivujeme 5 až 6 dní do stadia blastocysty. Našim klientům nabízíme využití moderních inkubátorů MIRI Time-lapse. Tyto inkubátory zajišťují embryím tu nejlepší péči, poskytují oddělený prostor pro kultivaci a současně kontinuálně zaznamenávají jejich vývoj prostřednictvím integrované kamery. Vzhledem k tomu, že není zapotřebí jejich vyjmutí z inkubátoru za účelem kontroly pod mikroskopem, nedochází ke kolísání parametrů kultivačních podmínek.

V cyklech s plánovaným provedením preimplantačního genetického testování (PGT) je 5. – 6. den vývoje odebráno několik buněk z embrya a tento vzorek je testován v genetické laboratoři. Embrya se mezitím vitrifikují (zmrazí).

Nejčastěji se ptáte

Co je klasické či konvenční IVF a proč už jej využíváme jen minimálně?
Jedná se o metodu, při které se umístí vajíčka a spermie do „zkumavky“ a bez dalšího zásahu embryologa se čeká, zda dojde k samovolnému oplození. Tato původní metoda má ale relativně nízkou úspěšnost a byla tedy více méně nahrazena metodami ICSI a PICSI.

V čem spočívá metoda ICSI?
Metoda ICSI je nejpoužívanější mikromanipulační technika, při které embryologové do každého vajíčka aktivně přenesou jednu spermii.

Pro koho je metoda PICSI vhodná a jak přesně funguje?
Metoda PICSI je pro vás vhodná, pokud byl podíl oplozených vajíček metodou ICSI v minulých cyklech nízký, embrya se nevyvíjela optimálně nebo došlo k potratu. Hlavní roli v metodě PICSI hraje hyaluronan, který je důležitou přirozenou součástí obalů vajíčka. Hlavička zralé spermie nese specifický receptor, který umožňuje její vazbu na právě na hyaluronan. Při metodě PICSI tak embryolog vybírá pro mikromanipulační oplození ty spermie, které vykazují pozitivní vazbu na gel s hyaluronanem.

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci

A udělejte první krok na vaší cestě za miminkem. Lékař s vámi probere vše, co vás zajímá, a navrhne další postup.

Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842
Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983
Brno, Studentská 812/6

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-18 hodin.

Pohotovost +420 602 592 842

View on map

Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11

Vaše dotazy zodpovíme Po-Pá, 7-15 hodin.

Pohotovost +420 606 029 983

View on map

Splňte si sen o kompletní rodině

Chcete se objednat nebo na něco zeptat? Vyplňte následující formulář a my se vám co nejdříve ozveme.

* Povinné položky
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.