Nástroje jsme si vyráběli sami, říká profesor Trávník, který byl u narození prvního miminka ze zkumavky ve střední a východní Evropě

Přečíst

Akupunktura a neplodnost

Akupunktura skvěle připraví váš organismus na příchod miminka. Její podstatou je vpichování jehliček do tzv. akupunkturních bodů.

Akupunktura spolu s bylinnou terapií, masážemi, dietetikou a cvičením cchi-kung (qigong) představují pět základních pilířů tradiční čínské medicíny. Akupunktura, uplatňující princip jin-jang, pomáhá k uzdravení našeho těla i mysli již téměř 4000 let.

Její podstatou je vpichování akupunkturních jehel do tzv. akupunkturních bodů, které jsou rozmístěné po celém těle (hlava, trup, končetiny) a seřazené na jednotlivých meridiánech. Meridiány jsou dráhy (kanály), kterými proudí energie. Každý meridián a body na něm souvisí s některým orgánem.

Pokud je některý z akupunkturních bodů ucpaný, v těle začíná docházet k nerovnováze (je zabráněno toku energie) a dochází ke vzniku zdravotních komplikací. Když se ošetří body na meridiánu, které jsou vybrány podle zdravotního stavu pacienta, energie začíná znovu proudit, tělo se dostává do rovnováhy a zbavuje se bolestí a dalších zdravotních problémů.

Akupunktura a IVF

Nejefektivnější léčba neplodnosti zahrnuje kombinaci západních lékařských postupů, akupunktury a čínských bylin. Syndromů zapříčiňujících neplodnost existuje celá řada – blokáda, nedostatečnost krve, vyčerpání ledvin, chlad nebo vlhkost v děloze a jiné. Náš terapeut se formou otázek, které se budou týkat vašeho zdravotního stavu a psychického rozpoložení, snaží tyto syndromy stanovit a uvolněním ucpaných akupunkturních bodů vyléčit.

V REPROMEDĚ doporučujeme ženám podstoupit akupunkturu před i po embryotransferu. Cena za tyto dvě sezení je 2 500 Kč.

Pozitivní vliv akupunktury prokázala i řada studií. Pokud dojde k následnému otěhotnění, pak dokáže čínská medicína působit preventivně i proti potratu a po celou dobu gravidity harmonizuje energii maminky i plodu.

Objednejte se a vyzkoušejte, zda pomůže i vám.